Kik vagyunk?

A Légiközlekedési Kulturális Központ Közhasznú Nonprofit Kft. 2010 nyarán alakult, tulajdonosai a repülés és a repüléstörténet iránt elhivatott magánszemélyek.
2013 májusától az LKK bonyolítja le a repülőtér-látogatásokat, melyek során a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasok elől elzárt területeire is betekinthetnek a látogatók. Emellett 2014 májusában társaságunk átvette a Ferihegyi Repülőmúzeum üzemeltetését.
Az LKK a Budapest Airport Zrt-vel szorosan együttműködve, az iparági szereplők támogatásával dolgozik azon, hogy közép-hosszú távon a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren egy XXI. századi elvárásoknak megfelelő repülőmúzeum és légiközlekedési látogatóközpont jöhessen létre.
Célunk:
Mi a LKK-nál tudjuk, hogy a légiközlekedés fontos szerepet tölt be az életben. Ezért repülőmúzeum üzemeltetőként nem pusztán a történelmi repülőgépek bemutatása a célunk, hiszen a légiközlekedésben a mai napig nagy misztikum övezi ezt az iparágat. A Budapest Airporttal karöltve azon dolgozunk, hogy a jövőben Európa egyik legkülönlegesebb és legmagasabb színvonalú repülőmúzeuma és légiközlekedési látogatóközpontja jöjjön létre Ferihegyen.
Eredményeink 2022-ben:
A 22-es évben a százezredik látogatóját köszönthette az Aeropark az év vége felé, ezzel Magyarország leglátogatottabb kiállítóhelyei közé került. A repülőmúzeum a télen is fogadta a látogatókat, évről évre gazdagabb gyűjteménye pedig tovább bővült.
A pandémia előtti időszakban évente jellemzően 70.000 látogató fordult meg az Aeroparkban, de a tavalyi „csonka” esztendőben is ugyanennyi vendéget fogadott a Légiközlekedési Kulturális Központ által üzemeltetett kiállítóhely, annak ellenére, hogy a múzeum a 2021 eleji korlátozások miatt csak májusban nyithatta meg a kapuit. Az idei 100.000 látogató viszont minden szempontból rekord. A vendégek mintegy harmada a népszerű reptérlátogatás programra is jegyet váltott, az Aeropark túravezetői – mintegy 900 túrán – közel 30.000 embert kalauzoltak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér kulisszái mögött, valamint az Aeroplex of Central Europe karbantartóbázisán. A tavalyi évtől Ferihegy mellett a Debreceni Nemzetközi Repülőtéren is beindultak a reptérlátogatások.
A magánszemélyek által alapított, közhasznú nonprofit szervezetként működő Légiközlekedési Kulturális Központ (LKK) közel egy évtizede, válságos állapotban vette át a kiállítóhely üzemeltetését, azóta törekszik a gyűjtemény, közösségi tér és az ismeretterjesztő programok folyamatos fejlesztésére. A látogatók minden évben jelentősebb újdonsággal találkozhatnak, és a polgári légiközlekedés egyre szélesebb spektrumát ismerhetik meg. A 2022-es év újdonságai közé tartozott a történelmi repülőgépek között a „kukacbombázónak” becézett Kamov Ka-26-os mezőgazdasági helikopter, szintén idén nyáron érkezett a kiállítóhelyre az a Cessna Citation, amelynek köszönhetően az üzleti gépek világába nyerhetnek betekintést az érdeklődők. A restaurálási program ezévi elemeként külső-belső felújításon esett át az a Jak-40-es repülőgép, mely hosszú időn át a műszeres leszállítórendszer kalibrálását látta el Ferihegyen és számos balkáni repülőtéren. Két nagyméretű, utasbeszállító autóbuszban pedig tematikus kiállítást rendeztek be a szakemberek: az egyikben azt ismerhetik meg a vendégek, hogyan dolgoznak a Hungarocontrol légiforgalmi irányítói, míg a másikban az Aeroplex hangáraiban zajló repülőgépkarbantartások folyamatát mutatják be.
Az LKK – a BKV és a Volánbusz mellett – az ország legnagyobb aktív Ikarus nosztalgiabusz-flottáját üzemeltető szervezete, mely egyben a repülőtér történetéhez szorosan kötődő autóbuszok felkutatását, restaurálását és bemutatását is jelenti. Az Aeropark így a magyar ipartörténet egyik legsikeresebb márkájának kultúráját is gondozza.
A fejlesztések idén, 2023-ban sem állnak meg. Folyamatosan újulnak meg a Malév történelmi repülőgépeinek pilótafülkéi, és utasterei, de a Budapest Airportnak köszönhetően újabb repülőgépek és autóbuszok érkezése is várható a múzeumba. A már évek óta működő Airbus A320Neo és Cessna szimulátor mellett a látogatók májustól már abba is belekóstolhatnak, hogyan dolgoznak a helikopterpilóták, ugyanis szolgálatba áll az új Mi-2-es szimulátor. Akárcsak 2022-ben, idén is számos nagy rendezvényt szervez az Aeropark, amely a nyári szezont a Múzeumok éjszakájával indítja, amit a Kéklámpás találkozó követ, október első hétvégéjén pedig újfent a magyar autóbuszgyártás ikonikus járművei költöznek be a parkba, a 10-12 ezer látogatót vonzó V. Ferihegyi Ikarus Találkozóra.
Az Aeropark együttműködésben a Budapest Airporttal, a Hungarocontrollal és az Aeroplex-szel arra törekszik, hogy minél többen ismerjék meg a magyar polgári repülés és a légiközlekedési iparág múltját, jelenét, valamint a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér működését. Emellett kiemelt feladat a repülőtéri szakmák megismertetése és az utánpótlás-nevelés, ennek jegyében minden évben óvodás és iskolás csoportok százait visszük pályaorientációs reptérlátogatásra, a nyári hónapokban pedig repülős táborokat szervezünk az általános és középiskolás korosztálynak. A repülős ismeretterjesztés nemcsak a múzeumban, hanem a világhálón is folytatódik. Az Aeropark légiközlekedési Youtube-csatornája közel 78 ezer követővel rendelkezik, az eddig megjelent mintegy 360 repülős dokumentumfilm 22 millió megtekintést ért el. A közösségi felület átalakulásával kapcsolatban is nagyon sok pozitív visszajelzés érkezett a múzeumhoz. Tavaly óta aktívabbá vált az Aeropark Facebook oldala és elindult a Instagram oldala is, ahol új típusú, új hangvételű tartalmakkal találkoznak az oldal követői.
Van még tovább is…
Az Aeropark továbbra is egy olyan élményközpont kíván lenni, amely a látogatók visszajelzéseire épít. Ebben egyre nagyobb szerepet játszanak az online, digitális csatornák. Ezért a múzeum online kommunikációját érintő megújulás még nem ért véget. Az új weboldallal párhuzamosan fejlesztettük a reptérlátogatás új foglalási rendszerét is. Számos jelzés, ötlet érkezett a régi rendszer újításával kapcsolatban az évek során, így célszerűnek láttuk a foglalási rendszer újítását is. Az új booking.aeropark.hu felület a reptérlátogatásra regisztrálók számára egyszerűbb kezelhetőséget biztosít a régebbi rendszernél. A fejlesztés célja, hogy a látogatók letisztultabb, értelmezhetőbb felületen láthatják a különböző reptérlátogatások típusait. A programokra való regisztráció után számos adminisztratív lépést automatizáltunk. Az új rendszerünkben a túrákra történő jelentkezés és jegyvásárlás a korábbiaktól eltérően látogatói felhasználói fiók létrehozásához kötött. A fejlesztés lehetővé teszi, hogy mobiltelefonon keresztül is hatékonyan, gyorsan működjön a foglalás a túráinkra.

E-mail cím:
info@aeropark.hu
Telefonszám:
+36 1 700 1777
Üzemeltető:
Légiközlekedési Kulturális Központ Közhasznú Nonprofit Kft.
Székhely: 1185 Budapest, BUD Nemzetközi Repülőtér
Levelezési cím: 1675 Budapest, Pf. 174.
Adószám: 22910653-2-43
Cégjegyzékszám: 01-09-944347
Bankszámlaszám: 10101360-03379200-01003004
IBAN: HU50-1010-1360-0337-9200-0100-3004
Swift: BUDAHUHB
Nyitvatartás
Előszezon és utószezon:
(április-május, szeptember-október)
Minden nap 9:00-18:00
Főszezon:
(június-augusztus)
hétfő-csütörtök: 9:00-18:00
péntek-szombat-vasárnap: 9:00-20:00
Téli üzem:
(november-március)
Csak hétvégén 9:00-16:00
Csoportoknak hétköznap is, előzetes egyeztetés alapján
Tömegközlekedés:
Tömegközlekedéssel a Kőbánya-Kispestről induló 200E autóbusszal a 2-es terminálig kell utazni, ott fennmaradva a buszon az első megállónál (“Repülőmúzeum”) leszállni. Innen a táblával jelzett járdán kb. 350 métert sétálva érhető el a bejárat. A belvárosból, a Deák térről 20 percenként indul a 100E gyorsjárat, amely egyedi tarifával ugyan, de gyorsan és kényelmesen közelíti meg a Liszt Ferenc Repülőtér 2. Terminálját. Innen le is sétálhatunk a kijelölt járdán az Aeroparkba, de a gyalogutat lerövidíthetjük, ha a 2. Terminál megállóban átszállunk a 200E buszra, amellyel az első megálló a Repülőmúzeum.
Megközelítés, parkolás autóval és különjárati autóbusszal:
A 2-es terminál felé vezető bekötőúton a körforgalmat a 4. kijáraton kell elhagyni; ezután nem szabad letérni jobbra (mert ez a fizetős parkolók bejárata), hanem egyenesen továbbhajtva lehet eljutni a bejárathoz.
A parkolás az Aeropark saját parkolójában, kizárólag a múzeum látogatói számára ingyenes. Mindenki másnak 50.000,-Ft díjat kell fizetni. Az Aeropark parkolója a múzeum nyitvatartási idején kívül zárva van. Különjárati buszok a 4., 5. és 6. buszparkolóba állhatnak be, személygépkocsik számára murvás parkoló van kijelölve a buszparkoló mögött.